Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Łodzi zaprasza do udziału w konferencji zorganizowanej w ramach projektu Komiksowe łódzkie, która odbędzie się 24 listopada 2023 roku.

O projekcie

Projekt skierowany był do bibliotekarzy bibliotek publicznych z Łodzi i województwa łódzkiego.

Udział w projekcie dał bibliotekarzom możliwość zwiększenia wiedzy z zakresu szeroko pojętej sztuki komiksowej i ułatwił pracę z komiksem w bibliotece. Możliwość praktycznego zastosowania zdobytej wiedzy znalazły przełożenie na codzienną pracę bibliotekarzy. Bibliotekarze  mogli stworzyć nową ofertę biblioteczną dla środowiska, w którym pracują.

Program konferencji

Powitanie: 10.00 – 10.05

10.05-10.50 – „Buszujący w komiksie. Opowieści rysunkowe dzisiaj” Bartosz Kurc – znawca historii komiksu, wydawca.

10.55-11.40 – „Odkrywanie Ameryki czyli wprowadzenie do superbohaterskiego komiksu amerykańskiego” – M. Guzek – pasjonat komiksów, pracownik Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi.

11.45-12.30 – „Historia komiksowej Łodzi” – Adam Radoń dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi.

12.30-13.00 – przerwa kawowa

13.00-13.40 – panel dyskusyjny – w panelu udział wezmą zaproszeni goście: Bartosz Kurc, Adam Radoń, Michał Guzek oraz Berenika Kołomycka – moderator Mateusz Urbaniak – pracownik Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi odpowiedzialny za kolekcję komiksów w WBP w Łodzi.

13.45-14.45 – spotkanie autorskie z Bereniką Kołomycką – autorką serii komiksów dla dzieci Malutki Lisek i Wielki Dzik – spotkanie poprowadzi Mateusz Urbaniak.

14.45-15.00  – zakończenie – podsumowanie

Zgłoszenia do udziału w konferencji: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Projekt został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.