18 kwietnia 2024 roku odbędzie się konferencja "Biblioteka Bez Granic. Tradycyjnie w erze nowych technologii", która przeniesie tradycyjną rolę biblioteki w erę nowoczesnych technologii.

Organizatorzy

Konferencja organizowana przez Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Pile – Publiczną Bibliotekę Pedagogiczną w Pile, z patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego oraz Prezydenta Miasta Piły, oraz współpracą Zarządu Oddziału Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Pile.

Dla kogo

Konferencja jest adresowana do nauczycieli bibliotekarzy z bibliotek szkolnych, pedagogicznych, bibliotekarzy z bibliotek publicznych i naukowych z regionu pilskiego (powiat pilski, chodzieski, czarnkowsko-trzcianecki, wągrowiecki i złotowski).

Tematyka konferencji

Podczas wydarzenia eksperci przedstawią różnorodne aspekty wykorzystania nowoczesnych technologii w tradycyjnej pracy biblioteki. W programie znajdują się wykłady oraz warsztaty prowadzone przez specjalistów, m.in. lwonę Pietrzak-Płachtę, Agnieszkę Halicką oraz firmę KULTURA KONCEPT. Tematyka obejmować będzie m.in. wypożyczalnię skrzydeł, wykorzystanie rzeczywistości wirtualnej w edukacji, nowe technologie cyfrowe w szkołach oraz akademię fact-checkingu. Dodatkowo odbędzie się sesja warsztatowa prowadzona przez Agnieszkę Halicką na temat kultury KONCEPT.

Program konferencji | pdf


Wydarzenie jest objęte honorowym patronatem Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich.