Książnica Beskidzka otrzymała dofinansowanie na realizację cyklu szkoleń w ramach programu Partnerstwo dla książki 2024 dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego. Szkolenia będą odbywać się pod hasłem „Nie lada biblioteka(rz) – szkolenia dla bibliotekarzy”.

Projekt zakłada realizację bezpłatnych warsztatów i szkoleń stacjonarnych, dzięki którym bibliotekarze zdobędą nowe umiejętności pozwalające im podnieść oraz poszerzyć standardy oferowanych usług. Obecnie biblioteka już dawno przestała być kojarzona tylko z tytułową ladą biblioteczną. To otwarta przestrzeń dla każdego, miejsce spotkań, które łączy edukację z hobby oraz reaguje na bieżące zmiany oraz potrzeby użytkowników. Od bibliotekarza wymaga się natomiast, aby inspirował, animował, edukował, kreował i wdrażał wiele innych działań.

W związku z tym zadanie zostało podzielone na bloki tematyczne adekwatne do potrzeb odbiorców i uwzględniające aktualne trendy.

  1. Biblioteka(rz) w obliczu nie lada wyzwania.
  2. Inspiracje zza lady.
  3. Technologia nie tylko spod lady.

Do udziału w szkoleniach zapraszamy bibliotekarzy pracujących w Książnicy Beskidzkiej oraz gminnych bibliotekach publicznych powiatu bielskiego. Szczegóły można uzyskać pod numerem telefonu 33 822 82 21 wew. 271


Wydarzenie jest objęte patronatem medialnym Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich.