Miejska Biblioteka Publiczna im. Jerzego Pilcha w Kielcach w 2023 roku wygrała organizowany przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich konkurs „Mistrz Promocji Czytelnictwa”.

W ramach nagrody głównej otrzymali Parasol Licencyjny od firmy MPLC, dzięki któremu przez rok mogli bez ograniczeń odtwarzać filmy, bajki i programy telewizyjne, wyprodukowane przez największe hollywoodzkie wytwórnie i producentów niezależnych.

Teraz, po roku od wygranej, nadszedł czas podsumowań – mamy nadzieję, że ich historia zainspiruje również Was do organizowania wielu atrakcyjnych przedsięwzięć. Parasol Licencyjny wykorzystali w Poczytalni na dVoRcu, gdzie powstał Klub Kinomanów. Miejsce zrzeszające pasjonatów kina i umożliwiające cykliczne spotkania z ulubionymi produkcjami filmowymi. Licencja okazała się również nieodzowna podczas wakacji w ramach Akcji Lato i ferii zimowych podczas Akcji Zima.

Poczytalnia MPLC
Poczytalnia MPLC

Seanse skierowane do młodszych uczestników biblioteki cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem i stanowiły punkt wyjścia do kreatywnych rozmów i zabaw.

Całą relację o sposobach wykorzystania Parasola Licencyjnego przez finalistę naszego konkursu przeczytacie już niebawem w najnowszym numerze Poradnika Bibliotekarza.

Szczegóły dotyczące Parasola Licencyjnego znajdziecie na stronie MPLC – Motion Picture Licensing Company Polska


[ Autorem zdjęć jest Łukasz Pająk ]
[ artykuł sponsorowany ]