Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi organizuje cykl warsztatów dla dzieci i spotkań dla dorosłych poświęconych książce i kulturze czytania. Zapraszamy do zapoznania się z relacją z pierwszego spotkania.

Pierwsze spotkanie rozpoczynające kwietniowy cykl warsztatów dla dzieci i spotkań dla dorosłych poświęconych książce i kulturze czytania już za nami.

Emocje, ciekawość, marzenia, chęć poznania nieznanego to ważne motywacje towarzyszące każdemu czytelnikowi od 2 do 102 lat i więcej przy sięganiu po kolejną książkę.

3 kwietnia 2024 r. do Biblioteki w Bełchowie – Filii Gminnej Biblioteki w Nieborowie tłumnie przybyli młodzi czytelnicy na spotkanie z autorką książek dla dzieci i młodzieży Grażyną Bąkiewicz. Autorka opowiadała o swoich książkach, literackich bohaterach, pracy pisarza, zagrała z dziećmi w snucie opowieści – tkanych na gorąco – przez młodych uczestników. Spotkanie zakończyło się możliwością zakupu książek i warsztatem plastycznym.

Rodzice, nauczyciele i opiekunowie interesująco spędzili czas podczas prezentacji, prowadzonej przez Roberta Kubiaka z Wydawnictwa Literatura, o książkach wartych polecenia dla młodych odbiorców.

Dziękujemy za ciepłe przyjęcie Dyrektorowi Gminnej Biblioteki w Nieborowie, Bibliotekarzom Biblioteki w Bełchowie oraz Dyrektorowi Przedszkola w Bełchowie.

Dziękujemy również za przybycie rodzicom, opiekunom, nauczycielom i młodym uczestnikom, którzy znaleźli czas na spotkanie.

Organizatorem akcji Czytajmy razem w Łodzi i województwie łódzkim jest Dział Dziecięcy (w organizacji) Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi. Współorganizatorem akcji była Gminna Biblioteka Publiczna w Nieborowie.

Akcja objęta jest Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Łódzkiego, oraz patronatem medialnym Radia Łódź.

Szczegóły na stronie WBP Łódź


Akcja objęta jest patronatem medialnym Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich